دستور پخت مرغ سوخاری کره جنوبی

مقدمه

غذا همواره بخشی از فرهنگ ملل مختلف است که آداب و رسوم خاص خود را دارا می باشد. ما اگر نگاهی به سرتاسر دنیا بیندازیم با فرهنگ های مختلف غذایی آشنا می شویم که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. یکی از این کشور ها کره جنوبی می باشد. در ایران کره جنوبی با سریال های محبوب و پرطرفدار خود توانست توجه مردم را به سمت خود جلب کند. حال ما در این مطلب به غذای لذیذ مرغ سوخاری به سبک کره جنوبی می پردازیم. مردم کره جنوبی رژیم غذایی سالمی دارند که سبب تقویت سیستم دفاعی آنها و مانع بروز بسیاری از بیماریها می شود. مردم کره جنوبی تمایل بسیار زیادی به مصرف برنج ، گوشت ، آبزیان ، نودل و روغن کنجد در غذاهای خود دارند.  رژیم غذایی مردم کره جنوبی رفته رفته دچار تحولات شده تا به شکل امروزی در آمده است. تحولات سیاسی ، اقتصادی و منطقه تاثیر بسیار زیادی روی این تغییرات داشته است.حال اگر علاقه مند هستید تا با روش پخت مرغ سوخاری خوشمزه به سبک کره جنوبی آشنا شوید ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی مهرمارکت را دنبال کنید.

 

مواد اولیه

مرغ                  500 گرم

سیر                 3 حبه

زنجبیل تازه         یک تکه کوچک

شیر                 یک لیوان

فلفل قرمز          1 ق چ

نشاسته ذرت      یک سوم لیوان

سویا سس         1 ق غ

سرکه سیب        1 ق غ

عسل                2 ق غ

شکر                 2 ق غ

کنجد                 1 ق غ

 

دستور پخت

مرحله اول:

برای تهیه مرغ کره ای خوشمزه ابتدا شیر را داخل کاسه میریزیم و سپس تکه های مرغ را داخل شیر میریزیم و مخلوط می کنیم. تا شیر به طور کامل به خورد گوشت برود.

مرحله دوم:

کاسه را با سلفون در این مرحله می پوشانیم تا مرغ ها استراحت کنند و یک ساعت در یخچال نگه می داریم. پس از گذشت یک ساعت مرغ را از درون شیر برمی داریم و سپس نمک و فلفل گلها را به مرغ اضافه می کنیم.

مرحله سوم:

سیر و زنجبیل را به مرغ اضافه می کنیم و مجددا پس از مخلوط کردن مرغ و مواد با دست درب ظرف را با سلفون می پوشانیم و در یخچال به مدت یک ساعت استراحت می دهیم تا طعم دار شود.

مرحله چهارم:

بعد از یک ساعت تکه های زنجبیل و سیر را از مرغ جدا می کنیم و نشاسته ذرت را به مرغ ها اضافه می کنیم و کاملا ترکیب می کنیم.

مرحله پنجم:

در این مرحله یک تابه گود را با روغن هایلی به اندازه کافی پر می کنیم و سپس مرغ ها را درون ظرف سرخ می کنیم به گونه ای که مرغ ها در روغن شناور باشند.

مرحله ششم:

هر مرغ 7 الی 8 دقیقه زمان می برد تا کاملا سرخ شود. پس از سرخ کردن مرغ ها باید از دستمال جذب روغن تمیز استفاده کنیم تا روغن اضافی مرغ ها گرفته شود.

مرحله هفتم:

برای تهیه سس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس سویا سس را به همراه سرکه سیب، پودر فلفل قرمز، عسل، شکر قهوه ای یا سفید و مقداری پودر سیر و پودر زنجبیل به تابه اضافه می کنیم و ۴ دقیقه تفت می دهیم.

مرحله هشتم:

در ادامه مرغ ها را درون ماهیتابه مناسب میریزیم و سس را به مرغ ها اضافه می کنیم و با حرارت متوسط رو به بالا تفت می دهیم تا کاملا سس به خورد مرغ برود.

مرحله نهم:

در آخر هنگامی که مرغ ها به طور کامل به سس آغشته شدند ماهیتابه را از روی حرارت برمی داریم و پس از ان در ظرف مناسب می چینیم و با کنجد عقاب تزیین می کنیم.

 

فاطمه شیخ
آبان 5, 1400